CZ EN  
ÚvodTerasyTerasový olej

Terasový olej

Očištění a obroušení povrchu před nátěrem

Před nátěrem dřevěné terasy důkladně zbavte terasová prkna všech nečistot. V případě, že mají terasová prkna hrubý povrch nebo se na nich vyskytují neomyvatelné nečistoty, doporučuje se přebrousit povrch smirkovým papírem, aby se dosáhlo se dokonale hladkého a čistého povrchu.

Nátěr dřevěné terasy

Pro nátěr dřevěné terasy doporučujeme vyzkoušený a osvědčený terasový olej Woodprotector. Při prvním ošetření dřeva se olej běžně aplikuje ve dvou vrstvách. Následně musí být plochy terasy natřeny pravidelně jednou za 1 až 2 roky, aby si dřevo uchovalo svoji přírodní barvu. Vydatnost olejů při aplikaci štětcem je cca 5 – 8 m2/l v závislosti na druhu dřeviny. Více informací o způsobu povrchové úpravy naleznete v Technických listech jednotlivých olejů.

Šedá patina

Exotické dřeviny určené na terasy v našich klimatických podmínkách nevyžadují žádnou povrchovou úpravu, aniž by to mělo výrazný vliv na jejich životnost. V případě, že nebude aplikována žádná vhodná povrchová úprava, bude dřevina postupně šednout, až nakonec získá odstín šedé patiny. Jedná se o naprosto přirozený a nezávadný jev. Pro zachování přírodní barvy ošetřete terasové profily prostředky určenými na exotické dřeviny, například osvědčené oleje: Woodprotector nebo Teakový olej Ciranova.