CZ EN  
ÚvodPodlahyStyly a třídění podlah

Styly a třídění podlah

Dřevěné podlahy Atawa jsou rozděleny do tří stylů, kvalitativních tříd, podle charakteristického a vizuálního pojetí podlahy: Styl Select, Styl Standard, Styl Antic. Nejedná se o odlišnou jakost podlah, ale o rozlišné vizuální aspekty, které určují do jakého stylu a interiéru podlaha patří. Například, čím více se v podlaze objevují přirozené přírodní prvky jako jsou suky, trhliny, zásmolky a četná zabarvení, tak podlaha patří do Stylu Antic, neboť se jedná o rustikální podlahu. Naopak, je-li v podlaze minimální množství přírodních prvků, podlaha reprezentuje výběrovou třídu Styl Select.

Styl Select
Dřevěná podlaha ve stylu Select je vyrobená z nejčistších kusů dřeva. Díky jemnému pojetí a uhlazenému dojmu se hodí do moderních interiérů, které si chtějí uchovat přírodní vzhled. V ručně vyrobené podlaze jsou povoleny suky až o velikosti okolo 15 mm.

Styl Standard
Přírodní
ručně vyrobená podlaha je charakte- ristická jedinečnou barvou, strukturou a kresbou dřeva. Pro zvýraznění autentického přírodního vzhledu velkoformátového podlahového prkna jsou ponechány suky až o velikosti okolo 40 mm, lehké zatmelené trhliny v suku a povrchu, tmavé záběhy a bělové dřevo.

Styl Antic
Historická ručně vyrobená podlaha klade především důraz na kresbu letokruhů, suky, oděrky, barevnou pestrost a vytváří tak dojem rustikální podlahy. Povoleny jsou všechny druhy suků a přirozené aspekty dřeva (např. tmavé záběhy, svalovina, bělové dřevo, zarostlá kůra, zásmolky atd.), dále nezatmelené praskliny a trhliny v suku nebo povrchu.