CZ EN  
ÚvodRuční nátěr

Ruční nátěr

Ruční nátěr na dřevěné podlahy Atawa má výhodu oproti běžnému strojovému nanášení oleje především ve dvou případech:

1. Ruční natírání garantuje kvalitní ošetření celé plochy podlahy včetně všech proryvů a prohlubní u kartáčovaných nebo hrubě drásaných povrchů prkna. Při strojovém kartáčování a hrubém drásání se olej nedokáže důkladně dostat do všech proryvů a prohloubení a proto se každému doporučuje po pokládce podlahy stejně ještě jednou přetřít ručně, aby byla zajištěna odolnost a dlouholetá životnost strojového nátěru. Nejen, že to představuje vyšší finanční nákladnost, ale rovněž i starosti se řemeslníkem a s oddálením nastěhování nábytku a zabydlení se v daném pokoji až o několik dnů.
Podlahy Atawa jsou po pokládce šroubováním okamžitě pochozí, při pokládce lepením jsou podlahy standardně pochozí již druhý den!

2. Ruční nátěr podlahových prken zajistí důkladné ošetření pera i drážky, což je velmi důležité především u barvených olejů, neboť v topné sezóně dochází k sesychání dřevěné podlahy, přičemž vznikají mezi jednotlivými prkny mezery. Je-li podlaha natřena strojem, z těchto mezer prosvítá strojem nenatřená část dřevěné podlahy. V praxi to znamená pořídit si stejně barevný olej, běhat po bytě se štětečkem a zabarvovat jednotlivé mezery.
Aby se majitel podlahy Atawa nemusel zabývat s tímto estetickým defektem, tak je u všech dřevěných podlah Atawa důkladně natřené pero i drážka.