CZ EN  
ÚvodPodlahyPéče a údržba

Péče a údržba

Údržba a čištění dřevěné podlahy

Údržba dřevěné podlahy

Životnost ochranného nátěru přímo úměrně závisí na zátěži, údržbě a péči o dřevěnou podlahu.

Dva týdny po pokládce podlahu nevytírejte parketovým mýdlem ani vodou, mohlo by dojít k poškození naolejované plochy.

Zamezením dlouhodobého stání vody nebo jiné tekutiny na dřevěné podlaze zabráníte poškození podlahových dílců. Vyvarujte se kontaktu podlahy se všemi čistícími přípravky nebo jinými látkami, které mají odmašťovací účinky – zabráníte tak poškození. Rovněž se vyvarujte nadměrným změnám teplot. Optimální pokojová teplota se pohybuje mezi 20 °C s vlhkostí vzduchu okolo 50 %.

Čištění dřevěné podlahy

Běžné čištění podlahy se provádí dvěma základními způsoby: na sucho nebo na mokro.

Čištění na sucho je šetrnější k povrchu podlahy za použití jemného smetáku nebo vysavače s jemným kartáčem.

Četnost čištění na mokro je dána mírou používání a znečištění povrchu. Lepšího účinku vždy dosáhnete s vlažnou vodou. Hadr nebo mop musí být dobře vyždímaný, aby zanechával podlahu pouze vlhkou a ne příliš mokrou.

Nadměrné vytírání podlahy pouze vodou je spíše na škodu, neboť zapříčiní vymývání ochranné vrstvy oleje z podlahy. Proto je vhodné používat parketové mýdlo, které nejen zmírňuje vymývání, ale současně i pomáhá čistit, vyživuje povrch a garantuje optimální ochranu dřevěné podlahy. Osvědčené Parketové mýdlo Ciranova je vyrobeno z přírodních vosků a olejů. Navlhčený hadr v čistícím roztoku naneste rovnou na podlahu. Čistěte ve směru dřevních vláken a špinavý hadr vyperte v další nádobě s čistou vodou. Důkladně vyždímejte a znovu namočte již čistý hadr do čistícího roztoku a postup zopakujte. Vyčištěnou plochu již nevytírejte vodou, voda odstraňuje ochranný povlak. Doporučujeme při každém mytí podlahy přidat do vody malé množství parketového mýdla (přesné informace o koncentraci mýdla a vody naleznete na technickém listu k danému přípravku).

 

Parketové mýdlo

Přípravek pro běžnou údržbu olejovaných dřevěných podlah, který se skládá z přírodních vosků a olejů, pomáhá důkladně vyčistit dřevěnou podlahu a zároveň vytváří ochrannou vrstvu. Mýdlo je silně koncentrované, proto se přidává do vody.


Olej na péči

Olej na péči a údržbu olejovaných dřevěných podlah. Podlaha se očistí hadrem, v případě silného znečištění se nejprve použije intenzivní čistič. Po nanesení slabé vrstvy, nechte olej několik minut působit, poté setřete čistým hadrem.


Sada na údržbu

Sada obsahuje: Parketové mýdlo, Intenzivní čistič, Olej na péči ve spreji, jemné brusivo a hadřík.

 

Kontakt

V případě dotazů nás prosím kontaktujte na tel. čísle: +420 602 410 797 nebo
e-mailové adrese: info@atawa.cz.

Všeobecné pokyny ke zpracování a použití jsou pouze informativní, odpovídají naším současným zkušenostem a nezbavují kupujícího odpovědnosti přezkoušet vhodnost a možnost použití výrobku na zamýšlený účel. V případě pochybností a nepříznivých podmínek doporučujeme provést vlastní zkoušky, případně si vyhledejte odborného technického poradce. Jelikož je Technický list průběžně aktualizován, prověřte vždy platnost verze. Aktuální verze je ke stažení na našich webových stránkách: www.atawa.cz. Novým vydáním pozbývá staré platnost.

Technický list A11_doc ze dne: 26. 1. 2012

Technický list 2011 - ke stažení